Concurs de Teorie si Solfegiu Cuibul cu Barza

Situația premiilor obținute de elevi la

CONCURSUL NATIONAL de Teorie si Solfegii ‘Cuibul cu Barza’


CONCURSUL NATIONAL de Teorie si Solfegii ‘Cuibul cu Barza’
EDITIA a II-a, 26 – 30 Ianuarie 2019


PROGRAMUL DE DESFAȘURARE AL CONCURSULUI DE TEORIE SI SOLFEGII “Cuibul cu Barza”

EDITIA I, 2018
29 Ianuarie – 02 Februarie

Organizatori :
Alexandra Nechita 0722 289 985
Bianca Oprea 0734 619 527

OraSalaPROBA SCRISĂ
Luni 29 – Ianuarie – 2018
09:00 – 10:0034Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a VII-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a VII-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
13:30 – 14:30 34Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
13:30 – 14:30 28Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a III-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a III-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
19:30 – 20:3034Clasa a VIII-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a VIII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a VIII-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a VIII-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’

OraSalaPROBA SCRISĂ
Marți 30 – Ianuarie – 2018
10:00 – 11:00 28Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a V-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a V-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
10:00 – 11:00 34Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a VI-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a VI-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
16:30 – 17:30 28Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
16:30 – 17:3034Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a IV-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a IV-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’

OraSalaComisiaPROBA ORALĂ
LUNI 29 – Ianuarie 2018
10:00 – 10:30 401Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a VII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
10:30 – 11:30401Clasa a VII-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a VII-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
11:30 – 12:30 Pauza
12:30 – 13:00 402Clasa I – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa I – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
13:00 – 14:30402Clasa I – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa I – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa I – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
14:30 – 14:45Pauza
14:45 – 15:45402Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
15:45 – 17:45402Clasa a III-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a III-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a III-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
17:45 – 18:00Pauza
18:00 – 19:30402Clasa a VIII-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a VIII-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a VIII-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a VIII-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’

OraSalaComisiaPROBA ORALĂ
MARȚI 30 – Ianuarie 2018
08:30 – 10:00403Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. Iosif Sava
Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a V-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a V-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a V-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
10:00 – 11:00 PAUZA
11:00 – 12:00403Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a VI-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a VI-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a VI-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
12:00 – 13:00 PAUZA
13:00 – 14:30404Clasa a II-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a II-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
14:30 – 14:45PAUZA
14:45 – 16:15404Clasa a II-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
Clasa a II-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
16:15 – 16:30 PAUZA
16:30 – 18:00404Clasa a II-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a II-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’
18:00 – 19:00 404Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 2
Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 3
19:00 – 19:15PAUZA
19:15 – 20:15404Clasa a IV-a – Școala Gimnazială de Arte Nr. 4
Clasa a IV-a – Colegiul Național de Arte ‘Dinu Lipatti’
Clasa a IV-a – Colegiul Național de Muzică ‘George Enescu’

 – TOȚI CANDIDAȚII SUNT RUGAȚI SA SE PREZINTE CU 15 MINUTE ÎNAINTE DE PROBELE SCRISE SAU ORALE.
– CONCURENTII VOR PUTEA FI INSOȚIȚI ÎN INCINTA SCOLII DOAR DE CATRE PROFESORII DE SPECIALITATE.
– ACCESUL PARINȚILOR NU ESTE PERMIS ÎN INCINTA ȘCOLII.
– FESTIVITATEA DE PREMIERE VA AVEA LOC VINERI, 2 FEBRUARIE 2018.
ORA EXACTA URMEAZA A FI STABILITA DUPA AFISAREA REZULTATELOR.
!!! SUCCES !!!

Comisii

Comisia 1Comisia 2Comisia 3 Comisia 4
- Joitoiu Cristina
- Miron Grigorie
- Ciurea Maria Raluca
Joitoiu Cristina
- Ciurea Maria Raluca
- Manolache Alina
Trandafir Geanina
- Micu Ramona
- Margineanu Andreea
Trandafir Geanina
- Micu Ramona
- Marinescu Florina